Цветовая схема
C C C C
Шрифт
Arial Times New Roman
Розмір шрифту
A A A
Кернинг
1 2 3
Изображения

Подбайте про можливість отримати послуги в лікарні за системою медичних гарантій

Кількість переглядів: 233

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЮРИСТА

Згідно з Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», Постанови КМУ від 05.02.2020 №65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році» (зі змінами), для фінансування спеціалізованої медичної допомоги в Україні між кожною лікарнею та поліклінікою (підприємством) з одного боку та з НСЗУ (Національна служба здоров'я України, яка є розпорядником коштів) укладається договір, за яким переводяться гроші за пролікованих пацієнтів на витрати лікарні (зарплата, медикаменти, харчування, тощо).

На жаль, умови перерахування коштів від НСЗУ до кожної лікарні не завжди відповідають реальним потребам кожного окремого пацієнта. Так безкоштовна амбулаторна скрінінгова діагностика (гастроскопія, колоноскопія, мамографія) доступна лише після 40-50 років, а амбулаторна допомога навіть за терміновими показаннями - лише за умови наявності декларації з будь-яким сімейним лікарем України (або хоча б за умови термінової - в присутності лікаря лікарні реєстрації за допомогою внесення до електронної системи даних паспорту, ІНН). У разі невиконання цих умов лікарня позбавляється можливості фінансування за Вашим випадком та не працює загальновідомий принцип «гроші ходять за пацієнтом!».

Таким чином, для отримання саме безкоштовної медичної допомоги за системою медичних гарантій від держави, просимо Вас подбати про своєчасне декларування з будь-яким сімейним лікарем, отримання електронного направлення, наявності паспорта під час надходження до лікарні. Нагадуємо, що при невиконанні цих основних умов, ані лікарня, ані пацієнт не зможуть отримати частку бюджетних коштів для задоволення медичних послуг, згідно з договором між лікарнею та НСЗУ.

Адміністрація КНП «ОЛІЛ м.Маріуполь»